Mobilní kompresory Atmos

Mobilní kompresory řady PD

Jsou vyráběné ve výkonovém rozmezí od 1,4 m3/min. do 17 m3/min. Tyto stroje jsou poháněné motory Deutz, Isuzu a Zetor. Konstrukce odráží 50-ti letou tradici ve výrobě pojízdných kompresorů, díky které jsou pojízdné kompresory ATMOS velmi robustní a spolehlivé, schopné práce ve velmi náročných podmínkách stavenišť, což znamená i za podmínek velmi extrémních teplot, prašného prostředí a odolávají i ne vždy dokonalé údržbě.

 

Motory

Diesel motory jsou komponentem, který u pojízdného kompresoru nejvíce ovlivňuje celkovou kvalitu. Jsou proto vybírány takové modely, které poskytují bohatou výkonovou rezervu díky které je zaručena spolehlivost a co nejdelší životnost stroje. Pracovní režim je díky výkonové rezervě nastaven do optimální oblasti křivky spotřeby což vede k velmi nízké celkové spotřebě paliva.

 

Řídící systém

Dvoustupňový proporcionální řídící systém moderní konstrukce je dalším prvkem, který výrazně redukuje spotřebu paliva. Systém přesně sleduje aktuální spotřebu stlačeného vzduchu, čímž optimalizuje energii vkládanou do stlačeného vzduchu a provozovatelům pojízdného kompresoru šetří další náklady na palivo.

 

Šroubový blok

Šroubové bloky použité pro pojízdné kompresory ATMOS zaručují dlouhý bezproblémový chod během celé životnosti stroje. Poslední vývojová generace profilu šroubů má vynikající vlastnosti jak co se týče účinnosti tak hlučnosti.

 

Ochranný systém

Ochranný systém kompresoru sleduje teplotu chladícího media motoru, mazací tlak a teplotu oleje v kompresoru. Stroj je odstaven pokud dojde k nestandardnímu provoznímu stavu.

 

Podvozky

Podvozky jsou certifikované pro všechny druhy předpisů EU. Stroje, jejichž váha převyšuje 800 kg jsou dodávány s nájezdovou brzdou a zpětnou automatikou, stejně jako s nastavitelnou výškou oje. Toto zařízení je u menších strojů dodáváno na přání.

 

Karoserie

Karoserie pojízdných kompresorů ATMOS omezuje hluk v souladu s příslušnými standardy EU na ochranu životního prostředí. Vysoká pozornost byla věnována ochraně proti korozi a vyústila v nový ochranný systém karoserie založený na pokrytí hliníkem.

 

Odlučování vody

Na přání jsou dodávány ultra účinné dochlazovače vzduchu, do kterých je zastavěn ekonomizér a odlučování vody. Toto zařízení, které se umísťuje na střechu kompresoru má skutečně skvělé parametry a dodává ultra suchý vzduch pro tryskání a ostatní aplikace, kde je skutečně suchý vzduch zapotřebí.